Březen 2007

Jaro s koňmi 2007 24.-25.3.

26. března 2007 v 17:03 Kde jsme všude byli
Jaro s koňmi 2007 24.-25.3.
24.3. jsme byli v Lysé nad Labem.Konalo se jaro s koňmi.K nahlédnutí byly i květiny a všechno možné co s nim patří,ale samozřejmě tam byly i postroje na koně,krmení...Představení začínalo okolo 10:30 hodin.První se nám představili tříspřeží miniponyů a dvouspřeží krásných noriků.Bylo to moc hezké se dívat na minipony,jak se boří pískem.Miniponi vlastní pan Sádlo.K vidění také byl nádherný fríský kůň Fabian kterého vlastní Karolína Fränkelová .Mohli jsme ho vidět jak v zápřeží pod vedením panem Josefem Išem ,tak i pod dámským sedlem-musím uznat že to bylo velice krásné...Dále tam byl lipický kůň Darius (předvedl ho pan MVDr. Doubek)-moc hezký pocit vidět lipického koně který toho tolik umí.V jeho věku-4 roky-se ve Vídni v jezdecké škole učit ty všelijaké cviky,ale tento lipicán to skoro všechno umí.Byla tam také gerderlandská klisna,tato klisna je jediná zástupkyně tohoto plemena v ČR.Také tam byl krásný černý starokladrubský kůň jménem Siglavi-že Slatiňan www.nhkladruby.cz -a dále shetlandští poniové.....Nakonec nám ukazovali rytířské turnaje.Koně byli moc hezky ustrojeni a rýtíři samozřejmě také.No prostě moc mocinko vydařený den a přálo nám k tomu i počasí.
Fotky:
Dvojspřeží noriků
Tříspřeží miniponyů
Fríský kůň pod dámským sedlem
Jeho majitelka Karolína Fränkelová
Shetlandští ponyové
Norik
Haglingové
Gerderlandská klisna je jediná tohoto plemene v ČR
Opět fríský kůň ,ale tentokrát v zápřeží pod vedením pana Josefa Iše-je to kůň který byl pod dámským sedlem
Lipického koně Dariuse předvedl MVDr. Doubek -velice krásný kůň...
Starokladrubský kůň
Ostatní koně
3 klisny teplokrevníků
No a nakonec rytířský turnaj,ale jak to bývá jeden spravedlivý a druhý lajdák
No a tady máme spravedlivého rytíře ucházející se o květinu
A lajdák
A tady máme oba dva pohromadě
A vítěz rytířského turnaje s květinou v ruce

Agility

12. března 2007 v 17:42 Agility
AGILITY
Naše dny na agilitách ...
Na agility jsem poprvé šla s Eymee když mně bylo kolem 8-9 let,ale Eymee čekala zrovna štěňátka,tak jsme to vzdali.Tenhle rok 2007 jsem se rozhodla ,že to zkusím znovu,ale tentokrát s Eglantine Leslie Leven(více o Egi v rubrice juniorhandling-půjčení psi)- www.leslieleven.cz -Egi je anglický setr a trénuju si ji jak na výstavy tak na agility.
Agility jsou vždycky ve středu od 16:00-17:00 hodin.
1.den-14.3.07-První den s Egi na agilitách byl super a přálo nám k tomu i počasí.Egi zvládla tunel,překážky,áčko a dokonce i kladinu,ale byla to sranda když jsme ji tam dostávali jediné co jsem s Egi ještě nezkoušela byla houpačka a slalom.Houpačku s ní budu zkoušet až tehdy kdy se přesvědčím že dobře umí přejít kladinu.Potkala jsem se tam i mýma kamarádkama ,které měly štěňátko zlatého retrívra a sheltii Badyho.S Egi se vyřádili a mohli jsme jít domů.Byla to opravdu moc hezká hodinka,škoda že to není třeba 3 hodiny...
2.den-21.3.-V tento den byla zima a psíci nechtěli moc běhat,ale i přesto jsme se vydali na agility.Když jsme tam přišli,přišli nás přivítat všichni pejsci.Dnes jsem poprvé s Egi zkoušela houpačku a slalom.Slalom jí šel velmi hezky.Houpačka jí také šla,ale musí pochopit ,že když je uprostřed houpačky tak musí pozastavit.To se však naučí.Dneska šla dokonce i sama po kladině a šla skrz tunel.To mě velice překvapilo a jsem moc šťastná že mám tak šikovnýho pejska.Také veliký zářitek byl,že jsme Egi pustili poprvé na volno.Když jsme jí pustili hrklo ve mně.......,ale ukázali jsme jí pamlsek a už jsme se nebáli že uteče.Ona ne aby přeskakovala překážky ona spíš panáčkovala,ale i tak jí to na volno šlo a těšíme se na příští středu..Také se tam vyřádila se štěňátkem retrívrem.No a den byl jako vždy velmi moc hezky prožitý.Až bude hezké počasí tak s sebou vezmeme foťák a nafotíme Egi jak se mnou chodí přes překážky........
3.den-28.3.-Dnes jelikož bylo pěkně jsem vzala s sebou i naši peruánku Aileen,protože v létě s Egi nebudu moct chodit,protože se musí připravovat na zkoušky.Na agility začala chodit i Egi příbuzná a navíc nás šlo na agility 6 psů.Dnes to šlo Egi moc dobře,ale dělá nám problém ltkový tunel.Jinak vše zvládá bez problémů.Aileen se agility dost zamlouvají.Aileen už bez problémů zvládá skoky přes překážky,tunel,kladinu a slalom.Sem moc šťastná že Aileen se toho za dnešek dokázala tolik naučit.Po hodině a čtvrt jsme já s Egi a Ájou,Denďa s retrívrem,Terka,Aneta s Christi(Christi je Eginy příbuzná),Štěpkou a Richim a ještě jedna kamarádka s Badim-sheltií jsme šli až nakonec cvičište a tam jsme všechny pustili aby se proběhli a vybláznili.Egi s Christi se asi nejvíc pobláznili a lítaly jako střelený.Potom přišlo odchytávání psů.Některé psy jsme chytli bez problému a některé jsme museli honit a volat ,aby přišli.Moje Ája a Egi se nechaly chytit bez problémů.
4.den-4.4. - Dnes bylo jakž takž hekzky.Aileen a Egi se nechtělo běhat.Aileenku asi vyčerpala cesta na agility a Egi nevím .....Aileen se už naučila hezky ''kličkovat'' slalom. Egi se zase zasekávala na ''áčku''.Jinak vše bylo OK.
5.den-11.4. - Dnes to vypadalo že bude pršet,ale nakonec bylo hezké počasí.Vzala jsem tedy s sebou i Áju.Když jsme dorazili na agility Egi a Ája se už nemohly dočkat až budou skákat přes překážky.Holky se dnes snažily a dosáhla jsem i toho,aby skákali přes překážky plynule a by neuhýbaly.Egi dnes konečně po dlouhé době byla na houpačce.Nebylo to zrovna nejlepší.Egi se první chvěla,ale dokázala to.Na kladinu už chodí sama.Jsem z ní nadšená samozřejmě že mně dělá radost i Ája.Ája se už naučila ''hop'' .Jsem moc šťastná že mám na agility ,tak chytré psy.Umí už i slalom,překážky,tunel,kladinu.Houpačku jsem s ní nezkoušela.A konečně bylo hezky a mamka měla volno.Tak jsem jí řekla,aby šla se mnou a vyfotila nás a ostatní.Doufám že se Vám fotky líbí.Dnes jsem také domů dostala řád agility ČR.Tedy ty závody jsou 7.července - pro začátečníky.Už se moc těším a také se těším na další STŘ.
Dnešek byl supeeeeeer....
6.den - 18.4. - Dnes bylo pěkně.Tentokrát nás tam bylo docela dost a asi jelikož bylo teplo tak naši pejsani nechtěli běhat.Zastavovali se na áčku apod. , ale jinak to bylo OK.Aileenku jsem pořádně proháněla - chtěla jsem aby se alespoň trochu naučila že se nemá před kruhem zastavovat.Egi to také šlo.Zkoušela jsem jestli mi nepůjde na houpačku , ale nešla.Nevím proč , ale asi se bojí.Jinak tunel jich šel na 1 a překážky taktéž.Když jsme šli domů tak pejsani ani tak moc netáhli.Takže jako obvykle - SUPEEEER DEN!!!!!!!!!!!!!!!!!
7.den - 25.4. - dnes k nám přijela nějaká jiná instruktorka a měli jsme štěstí že nám k tomu přálo i počasí.Ještě než přijela , rozběhali jsme si naše pejsany.Když přijela tak nám ukázala trasu a mohlo se začít.Bylo to skvělé , ukázat se před zkušenou instruktorkou!!!!!!!!!Dala nám i látkový tunel a houpačku.Z té houpačky jsem měla největší strach , protože Egi tam prostě nepůjde.Když byla přestávka zkoušela jsem jí dostat na houpačku ,ale nechtěla , ale paní instruktorka mi s ní pomohla.Tak asi po 5 minutách už stála na houpačce , když slezla následovala pěkně velká pochvala.Pak jsem tam vzala Aileenku.Ta tam sice taky nechtěla jít , ale dostala jsem jí tam docela v pohodě .Je to asi tím že není tak velká,těžká a nemá takovou sílu jako anglický setr.Na agilitách jsme zůstali skoro až do 18:00 hodin.Já jsem byla úplně hotová a to ani nemluvim o psech , ty byli rádi když překročili práh domu.Jinak se mi tento den hrozně moc moc lííííbil.!!
8.den - 2.5. Dnes bylo docela chladno tak jsem nevěda jestli vůbec s sebou mám brát Aileenku.Ale nakonec jsem se rozhodla že si ji s sebou vezmu,pořádně jsem jio ustrojila a mohlo se vyrazit.Dnes jsem se pokoušela běhat pořád tu 1 hodinku.A vyplatilo se to .Aileenku to zřejmě baví , tak jsem ráda že má alespoň nějaký pohyb.Zkoušela jsem s nima překážky,tunel,tunel látkový,kladinu,áčko a kladinu.Potom asi po třičtvrtě hodiny konečně přestal foukat studený vítr , pak jsem myslela že umřu teplem.Dnešek jako ty ostatní dny bylo prostě good.
9.den - 9.5. - Dnes jsem s sebou vzala pouze Aileen protože Egi šla s páníčkem na luka.Aileenku jsem konečně naučila skákat pře kruh a běhat do látkového tunelu a ještě k tomu jakž takž houpačku!!!!!!!!!!Tak jsem rááááda!!!!!No prostě jako každý den super!
10.den - 13.6. - Dneska bylo pěkný teplo.Dnes jsem se rozhodla že si na agility budu brát i Aileenky mamču - Belču.Belča i když tam byla poprvé , tak se jí dařilo skvěle.Už umí houpačku,docela jí jde i tunel,překážky ty zvládá v pohodě,kladinu taktéž a áčko jí moc nejde... Ale to se časem naučí .Aileenka už trochu zapomněla látkový tunel,protože už dlouho nebyl látkový tunel na dráze.Dnes tam se mnou byla i mamka a naučili jsme Aileenku,aby se naučila chodit na houpačku.Dřív se na ní bála jít,ale teď je to dobrý.No a to je všechno.Takže super!
11.den - 20.6. - Dnes byl parný den což znamená že psi nechtěli běhat.Dnes tam také přivezli novou kladinu a nový tunel ,tak Aileen nové překážky hned vyzkoušela.Když jsme běhali už dráhu ,tak Aileen mi odmítala jít na kladinu.Říkala jsem si čím to je a ono to možná bylo proto že byla ,,gumová'' .Ale docela jí to už potom šlo ,nooo nezbývá nám stejně nic jiného než trénovat,trénovat.Ale jinak se jí DOCELA dařilo.Opět jsem s ní zkoušela houpačku a látkový tunel ,ten jí jakž takž šel ...
Takže tady jsou nějaké fotky z agilit:
www.zkochlumec.cz to jsou www stránky kynologie v Chlumci nad Cidlinou.Tam se trénuje jak agility tak i poslušnost, obrana, a stopy.Kdo by měl zájem, určitě se tam stavte.